Registered Club No:8212     Tel : 07976 572203

picOne

picTwo

picThree

Latest Results

British School's Championships

March 2019

Hamish Rankin-Gold Under 34kg

****************************************************************

Kidderminster Green and Under.

February  2019

Daniel Minnis-Gold

Oliver Ridout-Gold

Jack Harkley-Gold

Sam Wittke-Gold

Hamish Rankin-Silver

Enzo Eyre-Silver

Daniel Barton-Silver

Ryan Brookes-Silver

Jack Brookes-Silver

Orla Bond-Silver

Harvey White-Bronze

Nathen Payne-Bronze

Joseph Williams-Bronze

Isaac Page-Bronze

Jack Woodward-Bronze

George Taylor-Bronze

Roberta Turton-Bronze

Harry Williams-Brone

Adana Ellis-Bronze

Dulcy Troy-Bronze

Alex Clissold-Bronze

Paddy Gleeson-Bronze

Theo Brown-Bronze

Jack O-Riely-Bronze

****************************************************************

Midland Area Open

November 2018

Hamish Rankin-Gold

Oliver Ridout-Silver

Daniel Minnis-Bronze
Oakley James-Bronze
Jack Woodward-Bronze
****************************************************************
Kidderminster Orange and Under

November 2018

Enzo Eyre-Gold

Joseph Williams-Gold
Noah Kipping-Gold
Hamish Rankin-Gold
Harry Williams-Gold
Adana Ellis-Gold
George Taylor-Silver
Oliver Ridout-Silver
Nathan Payne-Bronze
Theo Brown-Bronze
Isaac Page-Bronze
Henry Field-Bronze
Jack Harkley-Bronze
Seth Woolward-Bronze
Daniel Minnis-Bronze
Jack Woodward-Bronze
Joe Weaver-Bronze
Darcy Dulson-Bronze
Alice Stevenson-Bronze

***************************************************************

Western Area Bristish Schools Qualifier.
October 2018

Pre-Cadets

Oliver Ridout - Bronze 
Band A

Hamish Rankin - Gold

Danny Minnis - Gold

Finley Wood -Silver

***************************************************************

West of England

July 2018

Pre-Cadets

Helena Fuller-Harvey-Gold

Oliver Ridout-Silver

Band A

Hamish Rankin-Bronze

****************************************************************

Kidderminster Green and Under

June 2018

Daniel Minnis-Gold
Oakley James-Gold
Hamish Rankin-Silver
Jack Woodward-Silver
Harrison Wittka-Silver
Gil Morton-Ford-Bronze
Alfie Wood-Bronze
Alex Clissold-Bronze
Finley Wood-Bronze
Jack Harkley-Bronze
Nathan Payne-Bronze
Romy Cole-Bronze
*****************************************************************

High Wycombe Green and Under

May 2018

Hamish Rankin-Gold

Daniel Barton-Silver

Jack Woodward-Bronze

Danniel Minnis-Bronze

Charlie Rogers-Bronze

Roberta Turton-Bronze

*****************************************************************

Midland Area 

January 2018

Pre-Cadet

Helena Fuller-Harvey Over 70kg Gold

*****************************************************************

Kidderminster Orange and Under

06/11/2017

Finley Wood-Gold
Alice Stevenson-Gold
Daniel Barton-Silver
Hamish Rankin-Silver
Jack Woodward-Silver
Harry Williams-Silver
Adana Ellis-Silver
Roberta Turton-Silver
Alfie Wood-Bronze
Daniel Minnis-Bronze
Jack Harkley-Bronze
Ryan Brooks-Bronze
George Berry-Bronze

******************************************************************

West Regional British Schools Championships Qualifiers

29/10/2017

Oakley James-Gold

Hamish Rankin-Gold
Finley Wood-Bronze

******************************************************************

High Wycombe Yellow and Under

15/10/2017

Hamish Rankin-Silver

Harry Williams-Silver

Finley Wood-Bronze

******************************************************************

Coventry Mini Mon

01/10/2017

Jack Woodword-Gold

Gill Morton-Ford-Gold

Oakley James-Gold
Seth Woolford-Gold

Alfi Wood-Silver

Ryan Brooks-Silver

Jack Brooks-Bronze

Brian Griffiths-Bronze

George Taylor-Bronze

Finley Wood-Bronze

*******************************************************************

West of England Open
27/07/2017
Under 16

Roberta Turton-Bronze

*******************************************************************

Midland Area Green and Under
02/07/2017

Hamish Rankin-Gold
Iwan Rossiter-Gold
Daniel Barton-Silver
Roberta Turton-Silver
Dorian Dyka-Bronze
Harrison Wattka-Bronze
Oakley James-Bronze
Oliver Ridout-Bronze
Adana Ellis-Bronze
Sam Wittka-Bronze

*******************************************************************

High Wycombe

14/05/2017

Hamish Rankin-Gold

Dorian Dyka-Silver
Roberta Turton-Bronze
Adana Ellis-Bronze

********************************************************************

Kidderminster Green and Under

26/03/2017

Dorian Dyka-Gold

Hamish Rankin-Gold

Oliver Ridout-Gold

Dacian Dyka-Silver

Charlie Rogers-Silver

Finley Wood-Silver

Roberta Turton-Silver

Alex Forman-Bronze

Daniel Minnis-Bronze

Harvey White-Bronze

Ben Dunkley-Bronze

Darren Grimes-Bronze

 *******************************************************************

Coventry Yellow and Under

19/03/2017

Roberta Turton-Gold

Gill Morton-Ford-Gold

Hamish Rankin-Gold

Jack Woodward-Gold

Oakley James-Gold

Dorian Dyka-Silver

Oliver Ridout-Silver

Dacian Dyka-Bronze

Daniel Minnis-Bronze

Jack Brooks-Bronze

Joseph Underhill-Bronze

Ryan Brooks-Bronze

Seth Woolford-Bronze

 *******************************************************************

Kidderminster Mini Mon

12/02/2017

Alex Forman-Gold

Daniel Barton-Gold

Joe Arnold-Gold

Hamish Rankin-Gold

Harrison Wittka-Gold

Oakley James-Gold

Daniel Minnis-Gold

Orla Bond-Gold

Adana Ellis-Silver

Daniel Barton-Silver

Dacian Dyka-Silver

Jack Woodward-Silver

Finley Wood-Silver

Seth Woolford-Silver

Archie Walters-Silver

Ryan Brooks-Silver

Ryan Bond-Silver

Charlie Rogers-Silver

Riley McNally-Silver

Albert Law-Bronze

*******************************************************************

Western Area Bristish Schools Regional Championships

22/01/2017

Harvey White-Gold

Josh Noblet-Gold

Callum Minnis-Bronze

Oliver Ridout-Bronze

Roberta Turton-Bronze

*******************************************************************

Gloucestershire Under 16 Open Championship

19/11/2016

Roberta Turton-Silver

Dacian Dyka-Silver

Dorian Dyka-Silver

Oliver Ridout-Silver

Harvey White-Bronze

Jack Brooks-Bronze

Jordan Littleton-Bronze

Riley Littleton-Bronze 

********************************************************************

Devises Open

25/09/2016

Roberta Turton Under 36kg Silver

********************************************************************

Coventry Yellow and Under

26/06/2016

Roberta Turton-Gold

Hamish Rankin-Gold

Seth Woolford-Silver

Josh Mackie-Bronze

Ryan Brooks-Bronze

Darren Grimes-Bronze 

***********************************************************************

Midland Area Junior Green and Senior Open Championships 

15/05/2016

Jessica Pines-Gold

Dorian Dyka-Silver

Roberta Turton-Silver

Jack Brooks-Silver

Josh Noblett-Bronze

Jack Brooks-Bronze

Aaron Atkin-Bronze

Seth Woolford-Bronze

***********************************************************************

Kidderminster Orange and under 

16/04/2016

Dorian Dyka-Gold

Riley Littleton-Gold

Ryan Brooks-Gold

Seth Woolford-Gold

Orla Bond-Gold

Alice Stevenson-Silver

Arhie Walter-Silver

Callum Minnis-Silver

Dacian Dyka-Silver

Darren Grimes-Silver

Harvey White-Silver

Iwan Rossiter-Silver

Jordan Littleton-Silver

Moses Skinner-Silver

Roberta Turton-Silver

Keyan Littleton-Silver

Daniel Barton-Bronze

Charlie Rogers-Bronze

Harrison Wittka-Bronze

Josh Mackie-Bronze

Oliver Ridout-Bronze

Ryan Bond-Bronze

Jack Brooks-Bronze

************************************************************************

Kidderminster (Red Belts) 

14/02/2016
Megan Atkin-Silver
Seth Woolford-Silver
Charlie Rodgers-Bronze

Orla Bond-Bronze

Ryan Bond-Bronze

*************************************************************************
West Area Schools 
16/01/2016
Pre-Cadets & A Band
Dorian Dyka-Gold
Oliver Ridout-Silver
Callum Minnis-Bronze

Josh Noblet-Bronze

Ryan Brooks-Bronze

Harvey White-Bronze

Alice Stevevson-Bronze

Roberta Turton-Bronze

Jack Brooks-Bronze

***************************************************************************

Gloucester Open

14/11/2015

NEWENT2

Dan Fox u73 Gold

Ben Latchford u55 Silver
Dorin Dyka u34 Silver
Harvey White u38 Bronze
Jack Brooks u34 Bronze
Iain Allen-Graves u50 Bronze

Roberta1

Roberta Turton u40 Bronze

*****************************************************************************

High Wycombe N.H.C Mini Mon Open

18/10/15

  

SILVER                      BRONZE                           
Dorian Dyka              Jack Brooks                 
Oliver Rideout            Ryan Brooks               
                                Albert Law                                                      
                                                                                                          
 *****************************************************************************
 Kidderminster Orange and Under

03/10/15

  

GOLD                        SILVER                        BRONZE                           
Dorian Dyka              Jack Brooks                 Seth
Riley Littleton             Ryan Brooks                Albert Law
                                Omar Shaikh                Jordan Littleton 
                                Archie Walters              Keyan  Littleton  
                                Harvey White                Callum Minnis
                                                                   Oliver Ridout 
*****************************************************************************
Kidderminster Green and Under

12/07/15

GOLD                            SILVER                           BRONZE                           

Josh Mackie                   Albert Law                       Alice Stevenson  

Jordon Littleton              Daniel Fox                       Cameron Thurton

Riley Littleton                 Keyan Littleton                Dorian Dyka

Piotr Zaretski                 Sam Stevenson               Jack Brooks

Ryan Brooks                                                        Max Woodward 

Theseus Lythgoe                                                  Oliver Ridout

Wild D-Finch                                                        Roberta Thurton 

                                                                          Ben Dunkley  

                                                                          Callum Minnis

                                                                          Jake Woodward

                                                                          James Abarientos

                                                                          Jessica Pines 

                                                                          Seb Hillman

********************************************************************************
Kidderminster Green and Under 

31/05/2015

GOLD                           SILVER                            BRONZE  
Seb Hillman                  Riley Littleton                    Ashton Tudor

Wilf D-Finch                  Ryan Brookes                   Aaron Atkin 

Archie Walters              Jordon Littleton                 Max Woodward

Keyan Littleton              Roberta Thurton               Jack Brooks

                                   Albert Law                        Josh Noblet

                                   Jordan Littleton                 Iwan Rossiter

                                   Harvey White                   Omar Shaik

                                   Niamh Jenkins                  Josh Jenkins

                                   Iain A. Graves                  Jessica Pines

                                   Callum Minnis     

********************************************************************************



Last Updated on Monday, 25 March 2019 17:20