Registered Club No:8212     Tel : 07976 572203

picOne

picTwo

picThree

Latest Results

****************************************************************

Kidderminster Orange & Under

22nd February 2020

Hugo Matthews - Gold

Theo Brown - Silver

Nathan Payne - Silver

Gvozden Zgonjanin - Silver

Piers Gardner - Bronze

Henry Field - Bronze

George Hemmings - Bronze

Matthew Tosh - Bronze

Daniel Minnis - Bronze

Daniel Barton - Bronze

Oliver Ridout - Gold

Lyra King - Bronze

Dulcie Troy - Bronze

Jessica Gibbs - Bronze

Ruby Gibbs - Gold

****************************************************************

Midlands Age Bands

25th January 2020

Oliver Ridout u60 Pre-Cadet Silver

Ben Latchford u73 Cadet Gold

****************************************************************

Scottish Open

18 January 2020

Daniel Fox Junior u100 Bronze

****************************************************************

British Closed

8th December 2019

Daniel Fox Junior u100 Bronze

****************************************************************

High Wycombe Orange & Under

24th November 2019

George Taylor - Gold

Will Van Den Broek - Silver

Enzo Eyre - Bronze

Jack Brooks - Bronze

Darcy Dulson - Bronze

Sky Preston - Bronze

****************************************************************

Kidderminster Yellow & Under

16th November 2019

Joseph Williams - Gold

Cvozden Zgonjanin - Gold

Seth Woolford - Gold

George Taylor - Gold

Harry Williams - Gold

Daniel Minnis - Silver

Jessica Gibbs- Silver

Dulcie Troy - Silver

Jack Woodward - Bronze

Ruby Gibbs - Bronze

George Hemmings Bronze

****************************************************************

Kidderminster Kyu Grades

10th November 2019

Jude Robinson - u66 Gold 

Ben Latchford - u66 Gold

Callum Minnis - u73 Gold

****************************************************************

West of England Open

27th July 2019

Hamish Rankin - Pre Cadet Gold

****************************************************************

High Wycombe Green & Under

12th May 2019

George Taylor - Gold

Dulcie Troy - Bronze

Roberta Turton - Gold

Darcy Dulson - Bronze

Daniel Minnis - Bronze

***************************************************************

Kidderminster Orange & Under

14th April 2019

Jack Harklay - Gold

Oakley James - Gold

Charlie Rogers - Gold

Isla Jago - Gold

Dulcie Troy - Gold

Ruby Gibbs - Gold

Henry Field - Silver

Alex Clissold - Silver

George Taylor - Bronze

Paddy Gleeson - Bronze

Theo Brown - Bronze

Daniel Minnis - Bronze

Jessicca Gibbs - Bronze

Enzo Eyre - Bronze

**************************************************************** 

British School's Championships

16th March 2019

Hamish Rankin-Gold Under 34kg

****************************************************************

Kidderminster Green and Under.

16th February  2019

Daniel Minnis-Gold

Oliver Ridout-Gold

Jack Harkley-Gold

Sam Wittke-Gold

Hamish Rankin-Silver

Enzo Eyre-Silver

Daniel Barton-Silver

Ryan Brookes-Silver

Jack Brookes-Silver

Orla Bond-Silver

Harvey White-Bronze

Nathen Payne-Bronze

Joseph Williams-Bronze

Isaac Page-Bronze

Jack Woodward-Bronze

George Taylor-Bronze

Roberta Turton-Bronze

Harry Williams-Brone

Adana Ellis-Bronze

Dulcy Troy-Bronze

Alex Clissold-Bronze

Paddy Gleeson-Bronze

Theo Brown-Bronze

Jack O-Riely-Bronze

***************************************************************

Danish Open

15th February 2019

Daniel Fox - Junior u90 Bronze

***************************************************************

European Cup - Portugal

3rd February 2019

Harry Lovell-Hewitt u90 Senior Silver

***************************************************************

January 2019 Scottish Open

Dan Fox u90 Junior Gold

Helena Fuller-Harvey Junior Bronze

Dan Fox u90 Senior Bronze

****************************************************************

British Championships

8/12/2018

Dan Fox u90 Junior Gold

****************************************************************

Midland Area Open

November 2018

Hamish Rankin-Gold

Oliver Ridout-Silver

Daniel Minnis-Bronze
Oakley James-Bronze
Jack Woodward-Bronze
****************************************************************
Welsh Open
3/11/2018
Helena Fuller-Harvey o/70 Junior Bronze
****************************************************************
Kidderminster Orange and Under

November 2018

Enzo Eyre-Gold

Joseph Williams-Gold
Noah Kipping-Gold
Hamish Rankin-Gold
Harry Williams-Gold
Adana Ellis-Gold
George Taylor-Silver
Oliver Ridout-Silver
Nathan Payne-Bronze
Theo Brown-Bronze
Isaac Page-Bronze
Henry Field-Bronze
Jack Harkley-Bronze
Seth Woolward-Bronze
Daniel Minnis-Bronze
Jack Woodward-Bronze
Joe Weaver-Bronze
Darcy Dulson-Bronze
Alice Stevenson-Bronze

***************************************************************

Western Area Bristish Schools Qualifier.
October 2018

Pre-Cadets

Oliver Ridout - Bronze 
Band A

Hamish Rankin - Gold

Danny Minnis - Gold

Finley Wood -Silver

***************************************************************

Heart of England

11/9/2018

Dan Fox u90 Senior Bronze

Dan Fox u90 Junior Gold

Helena Fuller-Harvey Junior Bronze

***************************************************************

West of England

July 2018

Dan Fox u90 Senior Gold

Helena Fuller-Harvey Pre-Cadet Gold

Oliver Ridout-Pre-Cadet Silver

Hamish Rankin A Band Bronze

****************************************************************

Kidderminster Green and Under

June 2018

Daniel Minnis-Gold
Oakley James-Gold
Hamish Rankin-Silver
Jack Woodward-Silver
Harrison Wittka-Silver
Gil Morton-Ford-Bronze
Alfie Wood-Bronze
Alex Clissold-Bronze
Finley Wood-Bronze
Jack Harkley-Bronze
Nathan Payne-Bronze
Romy Cole-Bronze
*****************************************************************

High Wycombe Green and Under

May 2018

Hamish Rankin-Gold

Daniel Barton-Silver

Jack Woodward-Bronze

Danniel Minnis-Bronze

Charlie Rogers-Bronze

Roberta Turton-Bronze

*****************************************************************

English Open

5/5/2018

Dan Fox u90 Junior Silver

*****************************************************************

Italian Open

6/4/2018

Harry Lovell-Hewitt u90 Junior Gold

*****************************************************************

Sportif Open

31/3/2018

Helena Fuller-Harvey Cadet Bronze

*****************************************************************

Portugal Cup

18/3/2018

Harry Lovell-Hewitt u90 Junior Silver

*****************************************************************

British Schools

18/3/2018

Dan Fox u81 Cadet Gold

*****************************************************************

Danish Cup

10/2/2018

Harry Lovell-Hewitt u90 Junior Gold

Harry Lovell-Hewitt u90 Senior Bronze

*****************************************************************

Midland Area 

January 2018

Helena Fuller-Harvey o/70kg Cadet Gold

Dan Fox U81 Cadet Gold

*****************************************************************

Scottish Open

20/1/2018

Harry Lovell-Hewitt u90 Senior Gold

Harry Lovell-Hewitt u90 Junior Gold

Dan Fox u81 Junior Bronze

British Closed

8/12/2017

Harry Lovell-Hewitt u90 Senior Gold 

Harry Lovell-Hewitt u90 Junior Gold

*****************************************************************

Kidderminster Orange and Under

06/11/2017

Finley Wood-Gold
Alice Stevenson-Gold
Daniel Barton-Silver
Hamish Rankin-Silver
Jack Woodward-Silver
Harry Williams-Silver
Adana Ellis-Silver
Roberta Turton-Silver
Alfie Wood-Bronze
Daniel Minnis-Bronze
Jack Harkley-Bronze
Ryan Brooks-Bronze
George Berry-Bronze

******************************************************************

West Regional British Schools Championships Qualifiers

29/10/2017

Oakley James-Gold

Hamish Rankin-Gold
Finley Wood-Bronze

******************************************************************

Welsh Open

21/10/2017

Harry Lovell-Hewitt u90 Senior Gold

Harry Lovell-Hewitt u90 Junior Gold

******************************************************************

High Wycombe Yellow and Under

15/10/2017

Hamish Rankin-Silver

Harry Williams-Silver

Finley Wood-Bronze

******************************************************************

Coventry Mini Mon

01/10/2017

Jack Woodword-Gold

Gill Morton-Ford-Gold

Oakley James-Gold
Seth Woolford-Gold

Alfi Wood-Silver

Ryan Brooks-Silver

Jack Brooks-Bronze

Brian Griffiths-Bronze

George Taylor-Bronze

Finley Wood-Bronze

*******************************************************************

West of England Open
27/07/2017
Daniel Fox u81 Cadet Silver

Roberta Turton- Pre-Cadet Bronze

*******************************************************************

Midland Area Green and Under
02/07/2017

Hamish Rankin-Gold
Iwan Rossiter-Gold
Daniel Barton-Silver
Roberta Turton-Silver
Dorian Dyka-Bronze
Harrison Wattka-Bronze
Oakley James-Bronze
Oliver Ridout-Bronze
Adana Ellis-Bronze
Sam Wittka-Bronze

*******************************************************************

High Wycombe

14/05/2017

Hamish Rankin-Gold

Dorian Dyka-Silver
Roberta Turton-Bronze
Adana Ellis-Bronze

********************************************************************

English Open

28/4/2017

Harry Lovell-Hewitt u90 Senior Silver

********************************************************************

British Schools

3/4/2017

Daniel Fox u81 Bronze

********************************************************************

Kidderminster Green and Under

26/03/2017

Dorian Dyka-Gold

Hamish Rankin-Gold

Oliver Ridout-Gold

Dacian Dyka-Silver

Charlie Rogers-Silver

Finley Wood-Silver

Roberta Turton-Silver

Alex Forman-Bronze

Daniel Minnis-Bronze

Harvey White-Bronze

Ben Dunkley-Bronze

Darren Grimes-Bronze

 *******************************************************************

Coventry Yellow and Under

19/03/2017

Roberta Turton-Gold

Gill Morton-Ford-Gold

Hamish Rankin-Gold

Jack Woodward-Gold

Oakley James-Gold

Dorian Dyka-Silver

Oliver Ridout-Silver

Dacian Dyka-Bronze

Daniel Minnis-Bronze

Jack Brooks-Bronze

Joseph Underhill-Bronze

Ryan Brooks-Bronze

Seth Woolford-Bronze

 *******************************************************************

Kidderminster Mini Mon

12/02/2017

Alex Forman-Gold

Daniel Barton-Gold

Joe Arnold-Gold

Hamish Rankin-Gold

Harrison Wittka-Gold

Oakley James-Gold

Daniel Minnis-Gold

Orla Bond-Gold

Adana Ellis-Silver

Daniel Barton-Silver

Dacian Dyka-Silver

Jack Woodward-Silver

Finley Wood-Silver

Seth Woolford-Silver

Archie Walters-Silver

Ryan Brooks-Silver

Ryan Bond-Silver

Charlie Rogers-Silver

Riley McNally-Silver

Albert Law-Bronze

*******************************************************************

Western Area Bristish Schools Regional Championships

22/01/2017

Daniel Fox u81 Gold

Harvey White-Gold

Josh Noblet-Gold

Callum Minnis-Bronze

Oliver Ridout-Bronze

Roberta Turton-Bronze

*******************************************************************

Scottish Open

14/1/2017

Harry Lovell-Hewitt u81 Senior Gold

Harry Lovell-Hewitt U81 Junior Bronze

Jacob Lovell-Hewitt u73 Senior Bronze

*******************************************************************

British Championships

10/12/2016

Harry Lovell-Hewitt u81 Junior Gold

*******************************************************************

Gloucestershire Under 16 Open Championship

19/11/2016

Roberta Turton-Silver

Dacian Dyka-Silver

Dorian Dyka-Silver

Oliver Ridout-Silver

Harvey White-Bronze

Jack Brooks-Bronze

Jordan Littleton-Bronze

Riley Littleton-Bronze 

********************************************************************

Walsall Cadet Open

6/11/2016

Dan Fox u73 Cadet Gold

********************************************************************

Welsh Open

30/10/2016

Dan Fox u73 Bronze

********************************************************************

Devises Open

25/09/2016

Harry Lovell-Hewitt u90 Senior Silver

Dan Fox u73 Senior Gold

Roberta Turton Under 36kg Junior Silver

********************************************************************

Heart of England

18/9/2016

Jacob Lovell-Hewitt u73 Senior Gold

Dan Fox u73 Senior Bronze

********************************************************************

Coventry Yellow and Under

26/06/2016

Roberta Turton-Gold

Hamish Rankin-Gold

Seth Woolford-Silver

Josh Mackie-Bronze

Ryan Brooks-Bronze

Darren Grimes-Bronze 

***********************************************************************

Midland Area Junior Green and Senior Open Championships 

15/05/2016

Jessica Pines-Gold

Dorian Dyka-Silver

Roberta Turton-Silver

Jack Brooks-Silver

Josh Noblett-Bronze

Jack Brooks-Bronze

Aaron Atkin-Bronze

Seth Woolford-Bronze

***********************************************************************

Kidderminster Orange and under 

16/04/2016

Dorian Dyka-Gold

Riley Littleton-Gold

Ryan Brooks-Gold

Seth Woolford-Gold

Orla Bond-Gold

Alice Stevenson-Silver

Arhie Walter-Silver

Callum Minnis-Silver

Dacian Dyka-Silver

Darren Grimes-Silver

Harvey White-Silver

Iwan Rossiter-Silver

Jordan Littleton-Silver

Moses Skinner-Silver

Roberta Turton-Silver

Keyan Littleton-Silver

Daniel Barton-Bronze

Charlie Rogers-Bronze

Harrison Wittka-Bronze

Josh Mackie-Bronze

Oliver Ridout-Bronze

Ryan Bond-Bronze

Jack Brooks-Bronze

************************************************************************

British Schools

2/4/2016

Dan Fox u73 Gold

************************************************************************

Kidderminster (Red Belts) 

14/02/2016
Megan Atkin-Silver
Seth Woolford-Silver
Charlie Rodgers-Bronze

Orla Bond-Bronze

Ryan Bond-Bronze

*************************************************************************
West Area Schools 
16/01/2016
Cadets
Dan Fox U73 Silver
Ben Latchford u60 Silver
Piotr Zaretski u66 Bronze
Pre-Cadets & A Band
Dorian Dyka-Gold
Oliver Ridout-Silver
Callum Minnis-Bronze

Josh Noblet-Bronze

Ryan Brooks-Bronze

Harvey White-Bronze

Alice Stevevson-Bronze

Roberta Turton-Bronze

Jack Brooks-Bronze

***************************************************************************

Gloucester Open

14/11/2015

NEWENT2

Dan Fox u73 Gold

Ben Latchford u55 Silver
Dorin Dyka u34 Silver
Harvey White u38 Bronze
Jack Brooks u34 Bronze
Iain Allen-Graves u50 Bronze

Roberta1

Roberta Turton u40 Bronze

*****************************************************************************

High Wycombe N.H.C Mini Mon Open

18/10/15

  

SILVER                      BRONZE                           
Dorian Dyka              Jack Brooks                 
Oliver Rideout            Ryan Brooks               
                                Albert Law                                                      
                                                                                                          
 *****************************************************************************
 Kidderminster Orange and Under

03/10/15

  

GOLD                        SILVER                        BRONZE                           
Dorian Dyka              Jack Brooks                 Seth
Riley Littleton             Ryan Brooks                Albert Law
                                Omar Shaikh                Jordan Littleton 
                                Archie Walters              Keyan  Littleton  
                                Harvey White                Callum Minnis
                                                                   Oliver Ridout 
*****************************************************************************
Kidderminster Green and Under

12/07/15

GOLD                            SILVER                           BRONZE                           

Josh Mackie                   Albert Law                       Alice Stevenson  

Jordon Littleton              Daniel Fox                       Cameron Thurton

Riley Littleton                 Keyan Littleton                Dorian Dyka

Piotr Zaretski                 Sam Stevenson               Jack Brooks

Ryan Brooks                                                        Max Woodward 

Theseus Lythgoe                                                  Oliver Ridout

Wild D-Finch                                                        Roberta Thurton 

                                                                          Ben Dunkley  

                                                                          Callum Minnis

                                                                          Jake Woodward

                                                                          James Abarientos

                                                                          Jessica Pines 

                                                                          Seb Hillman

********************************************************************************
Kidderminster Green and Under 

31/05/2015

GOLD                           SILVER                            BRONZE  
Seb Hillman                  Riley Littleton                    Ashton Tudor

Wilf D-Finch                  Ryan Brookes                   Aaron Atkin 

Archie Walters              Jordon Littleton                 Max Woodward

Keyan Littleton              Roberta Thurton               Jack Brooks

                                   Albert Law                        Josh Noblet

                                   Jordan Littleton                 Iwan Rossiter

                                   Harvey White                   Omar Shaik

                                   Niamh Jenkins                  Josh Jenkins

                                   Iain A. Graves                  Jessica Pines

                                   Callum Minnis     

********************************************************************************



Last Updated on Monday, 09 March 2020 17:42